اخبار

استاندار کردستان : شوراها نماد دموکراسی مشارکتی در کشور هستند

به گزارش شورای اسلامی استان کردستان (به  نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها) : عبدالمحمد زاهدی در سی و سومین اجلاس شورای عالی استان ها با بیان اینکه در فلسفه سیاسی امروز دنیا بحثی تحت عنوان تغییر از دموکراسی نمایندگی به دموکراسی مشارکتی وجود دارد، تصریح کرد: در دموکراسی نمایندگی مردم در یک کشور نماینده پارلمان را انتخاب می کنند و تا چهار سال یا مدت زمان تصدی مقام آن کاری به فعالیت آن ندارند.

 زاهدی اضافه کرد: اما هر چه ما این نهاد های انتخابی را گسترش دهیم در واقع مشارکت مردم در اداره امور کشور و تعیین سرنوشت خود را توسعه داده ایم.

 استاندار کردستان افزود: از نظر من شوراها یکی از مهمترین نهادهایی هستند که مشارکت مردم را برای برنامه ریزی، اجرا و همین گونه اداره امور مناطق خود و در سطح کلان در کشور سازماندهی می کنند.

 وی همچنین در پایان سخنان خود از رئیس شورای اسلامی استان کردستان سرکار خانم آوجیان و نمایندگان این استان در شورای عالی استان ها آقایان احمد چوپانی و محمد محمدی تقدیر و تشکر کرد.

 گفتنی است مهندس چمران رئیس شورای عالی استان ها پس از سخنرانی وی در صحن عمومی شورای عالی استان ها به پاس حمایت های وی از شوراها در استان کردستان تقدیر و تشکر کرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *