اخبار

با حضور مدیرعامل شرکت آبفای کردستان و رئیس شورای اسلامی استان : جلسه هم اندیشی میان شرکت آبفا و شورای اسلامی شهر کامیاران برگزار شد

به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان – در راستای افزایش تعامل و همکاری میان شوراها و دستگاه های خدمات رسان، جلسه ای با حضور مهندس تخت شاهی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان و زهرا آوجیان ریس شورای اسلامی استان میان شورای اسلامی شهر کامیاران و معاونین مهندسی و توسعه ، بهره برداری و مدیر امور آبفا کامیاران برگزار شد.

مهندس علیرضا تخت شاهی در این دیدار با یادآوری تصویب قانون تشکیل شرکت های آب و فاضلاب در سال ۱۳۶۹ اظهار کرد: اگرچه از آن روز این شرکت ها از پیکره شهرداری ها جدا شدند اما ما همچنان خود را به عنوان بخشی از دستگاه های خدمات رسان جزو پیکره شهرداری می دانیم، چراکه هدف در آینده تحقق مدیریت جامع شهری و گام نهادن در این مسیر است.

وی با بیان اینکه این موضوع با شعار محقق نخواهد شد، افزود: بخش عمده عملیاتی شدن این قضیه با حضور شورای شهر امکانپذیر است و نیاز به ایجاد زیرساخت هایی دارد که با همت شهرداری و شوراها قابل دستیابی خواهد بود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان تصریح کرد: ارائه خدمات دستگاه های خدمات رسان در سطح شهر بدون حضور شوراها موفقیت آمیز نخواهد بود و مبدل به حرکت سلیقه ای خواهد شد.

مهندس تخت شاهی با بیان اینکه ۴۹ درصد از سهام شرکت آب و فاضلاب متعلق به شهرداری های استان است، خاطرنشان کرد: ۴۸ درصد از این سهام متعلق به شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و ۳ درصد نیز در اختیار شرکت صبا” صنعت آب و برق” است.

وی افزود: به دلیل آنکه شرکت های آب و فاضلاب قادر نیستند قیمت تمام شده و واقعی را از مشترکان خود دریافت کنند، لذا همواره شرکت هایی زیانده محسوب می شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان با تأکید بر اینکه دستگاه های خدمات رسان همچون آب و فاضلاب علاقه مند به تحقق مدیریت جامع شهری و قرارگیری در این قالب هستند، تصریح کرد: اما این امر نیازمند فراهم شدن زیرساخت هایی است که در صورت تحقق آن قطعا شرکت های آب و فاضلاب نیز به این وادی وارد خواهند شد.

مهندس تخت شاهی، برگزاری اینگونه جلسات میان دستگا های خدمات رسان و شوراهای شهرهای استان را زمینه ساز برقراری تعامل بیشتر و ارائه مطلوبتر خدمات به شهروندان دانست.

جلسات شهرستانی میان شوراها و دستگا های خدمات رسان تداوم می یابد

همچنینن رئیس شورای اسلامی استان کردستان نیز هم افزایی و تعامل میان مردم، شورا و مسئولان را در خدمات رسانی مطلوب موثر دانست و گفت: نخستین هد ف ما در شورای چهارم احیا و ارتقای جایگاه شوراها بوده که تحقق این مهم مستلزم تعامل و همکاری با مسئولان و ادرات است.

زهرا آوجیان با یادآوری تأکیدات مقامات عالی نظام مبنی بر لزوم حضور مسئولان در جلسات شوراها، خاطرنشان کرد: طبیعتا این موضوع در استان ها نیز باید صورت بگیرد و در همین راستا برای نخستین بار تفاهمنامه های استانی میان شورای اسلامی استان کردستان و دستگاه ها با هدف نیل به اهداف مشترک منعقد شد.

وی در ادامه با اشاره به وجود بیش از ۴ هزار عضو شورا در سطح استان تصریح کرد: این تعداد در ۱۰ شهرستان، ۲۹ شهر، ۳۱ بخش و یکهزار و ۵۰۰ روستا به فعالیت می پردازند.

رئیس شورای اسلامی استان کردستان با تأکید بر اینکه موفقیت شورا و شهرداری در انجام وظایف خود، سرمایه اعتماد عمومی را افزایش می دهد، گفت: شوراهای شهر طبق قانون موظف به همکاری در تمامی زمینه ها با ادارات هستند و لذا در این راستا گام هایی برای حل مشکلات برداشته خواهد شد.

آوجیان ابراز امیدواری کرد این جلسات در تمام شهرستان ها به صورت ویژه و با برنامه ریزی و هدفمند در حضور مسئولان استانی دستگاه های مختلف برگرار شود.

در پایان این جلسه تفاهمنامه همکاری میان شورای اسلامی شهر کامیاران و امور آبفای این شهر منعقد شد.

000000000000 13333333333333

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *