اخبار

جلسه هم اندیشی رؤسای کمیسیون فرهنگی _ اجتماعی شوراهای اسلامی شهرهای تابعه استان

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی استان کردستان _ شنبه ۱۷ مرداد جلسه هم اندیشی رؤسای کمیسیون فرهنگی _ اجتماعی شوراهای اسلامی شهرهای تابعه استان ،با حضور سید علی بارخدا رییس کمیسیون فرهنگی _اجتماعی شورای اسلامی استان کردستان ، رییس شورای اسلامی استان کردستان سرکار خانم مهندس زهرا آوجیان و حجت‌الاسلام رحیم جعفری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در سالن جلسات شورای اسلامی استان کردستان برگزار گردید.

رئیس شورای اسلامی کردستان، اختصاص محل دائمی عرضه مد و لباس ایرانی با هدف ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و برگزاری دوره‌های آموزشی اخلاق اسلامی با همکاری اداره‌کل ارشاد استان را یک نیاز دانست.

زهرا آوجیان در دیدار رؤسای کمیسیون‌های فرهنگی شهرهای استان کردستان اظهار کرد: هدف از اینگونه نشست‌ها، گسترش تعاملات فرهنگی بین دستگاه‌ها است.

وی با بیان اینکه اهتمام و تلاش و نقش‌آفرینی در برگزاری برنامه‌های فرهنگی یک ضرورت است، گفت: برای اجرای بهتر برنامه‌های فرهنگی در سطح شهرها، تعامل بیش‌تر میان دستگاه‌های فرهنگی با هدف حصول نتیجه مطلوب مورد نیاز است.

رئیس شورای اسلامی استان کردستان با بیان اینکه باید فصل جدید همکاری دستگاه‌های مرتبط با حوزه فرهنگ و هنر گشوده شود، تصریح کرد: اینگونه جلسات باید با بررسی نقاط اشتراک، ظرفیت و توانمندی دستگاه‌های مسئول صورت بگیرد.

آوجیان با تأکید به اینکه باید از فعالیت‌های فرهنگی زودگذر پرهیز شود، افزود: طرح ساماندهی تبلیغات محیطی شهر با هماهنگی و همکاری شوراهای اسلامی شهرها و شهرداری‌ها و همراه با دستگاه‌های متولی فرهنگ اجرایی شود. وی خواستار همکاری مشترک دستگاه‌ها در امور فرهنگی در قالب یک سند همکاری شد و گفت: اختصاص محل دائمی عرضه مد و لباس ایرانی با هدف ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و برگزاری دوره‌های آموزشی اخلاق اسلامی با همکاری اداره‌کل ارشاد استان یک نیاز است.

ایشان در پایان ابراز امیدواری کرد، این جلسه آغاز تعاملات دوسویه و هدفمند میان دستگاه‌های فرهنگی بوده و دستاورد آن اعتلای فرهنگ و هنر استان کردستان باشد.

در ادامه این جلسه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در سخنانی کوتاه با اشاره به اهمیت مقوله فرهنگ و اختیارات کمیسیون‌های فرهنگی در شوراها از اعضای شوراها خواست با دبیرخانه برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی مریوان همکاری و ارتباط مستمر داشته باشند.
حجت‌الاسلام رحیم جعفری گفت: احیای جشنواره‌های بومی برای دولت یازدهم بسیار با اهمیت است و در رأس برنامه‌های فرهنگی و هنری قرار دارد.
وی همچنین خواستار استمرار جلسات کمیسیون‌های فرهنگی شورا با ارشاد اسلامی و انعقاد تفاهمنامه میان ارشاد با شورای اسلامی استان کردستان شد.

 

DSC02591.jpg4

DSC02618.jpg5

DSC02633.jpg11

DSC02649.jpg9

DSC02622.jpg6

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *