اخبار

دیدار اعضای شورای اسلامی استان و رئیس شورای شهرستانهای تابعه استان با استاندار کردستان

دیدار اعضای شورای اسلامی استان و رئیس شورای شهرستانهای تابعه با استاندار کردستان

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی استان کردستان ؛ در دیدار اعضای شورای اسلامی استان کردستان و رئیس شورای شهرستانهای تابعه استان با مهندس زاهدی استاندار کردستان ، خانم آوجیان رئیس شورای اسلامی استان کردستان ضمن تبریک انتصاب ایشان بعنوان عالیترین مقام دولت امید و تدبیر در استان کردستان و همچنین تبریک به مناسبت فرارسیدن ایام دهه فجر ، از حضور آن مقام عالی و رؤسای شوراهای اسلامی شهرستانهای تابعه استان و اعضای شورای اسلامی استان در جلسه تقدیر و تشکر نمودند.

خانم آوجیان در سخنان خود با اشاره به ظرفیت و پتانسیل اعضای شورا بعنوان نمایندگان و منتخبین مردم استان در حل و فصل مشکلات استان اشاره نمودند. و افزودندجایگاه و شأن شوراها را باید بیشتر از بیش ارتقاء دهیم.در ادامه حمایت ساختار استانداری را از شوراها خواستار و امری ضروری تلقی نمود.

رییس شورای استان افزود در قانون صراحتاً به تعامل مدیران کل و رؤسای ادارات و سازمانهای استان با شوراها اشاره و تأکید شده ، وی خواستار تحقق این امر گشته و از استاندار محترم حمایت همه جانبه استانداری را در جهت حل مشکلات مربوط به شورای استان از جمله کمبود بودجه و فراهم نمودن ساختمان اداری و یا زمین جهت احداث ساختمان و ملزومات و تجهیزات اداری را خواستند.

عبدالمحمد زاهدی در دیدار با اعضای شورای اسلامی استان کردستان در محل سالن شهدای گمنام استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: شوراهای اسلامی به عنوان وکلا و نمایندگان مردم در طول دوران خدمتی خودباید شهرها و امکانات شهری را همچون امانتی از سوی مردم نزد خود دانسته و برای حفظ و توسعه روز افزون این زیرساختها و ارتقا شاخص های توسعه درمناطق شهری تلاش کنند.
وی افزود: اعضای شوراهای اسلامی باید با تبادل اطلاعات و تجربیات خود با شهرداران و همچنین با دور اندیشی و آینده نگری برای توسعه عمران شهری تلاش کرده و با ارائه راهکارهای سازنده زمینه خدمات رسانی بهتر را به شهروندان فراهم کنند.
زاهدی حاشیه نشینی را تهدیدی جدی برای بحث توسعه شهری برشمرد و خواستار مدیریت و ساماندهی این معضل با تعامل و همکاری شوراها و شهرداری ها شد.
استاندار کردستان بکارگیری نیروهای انسانی کارآمد و متخصص در شهرداری ها را خواستار شد و گفت: متاسفانه در برخی موارد شاهد وجود نیروهای انسانی فاقد توانایی در پیکره اجرایی شهرداری ها هستیم که در این راستا شهرداران و شوراهای اسلامی می بایستی نسبت به ساماندهی و توانمند سازی نیروهای انسانی اقدام کنند.
وی از شهرداران و شوراهای اسلامی استان خواست اقدامات لازم را برای ایجاد درآمدهای پایدار برای توسعه شهری به عمل آورند.
استاندار کردستان تصریح کرد: تشکیل شوراهای اسلامی شهر وروستا در نهم اردیبهشت ماه سال ۷۷ اقدامی مناسب برای افزایش نقش مردم در تصمیم گیری های کلان مدیریت شهری بود.
زاهدی در ادامه خواستار افزایش سرانه فضاهای سبز و تفریحی و نیز زیبا سازی شهری متناسب با ارزش ها فرهنگی و اجتماعی مردم کردستان شد.
وی تصریح کرد: استان کردستان به دلیل جاذبه های فراوان در بحث گردشگری زمینه لازم را برای ورود گردشگران دارد که در این رابطه شهرداری ها نقش بسزایی برای آماده سازی و زیبا سازی محیط های شهری برای جذب بیشتر گردشگر به استان بر عهده دارند.
زاهدی خاطرنشان کرد: توجه به مباحث هنری و معماری در ساخت و سازها متناسب با ویژگی های فرهنگی و جغرافیایی استان برای زیبا سازی شهری از سوی شهرداری ها و با استفاده از مشاوران مجرب و کارآمد بسیار حائز اهمیت است.
وی در پایان گفت: نمایندگان شورای عالی استان کردستان باید حضوری تاثیرگذار در شورای عالی استان ها داشته و با دقت از منافع استان دفاع کنند./۷/۱۰/۹۲

 DSC00063 DSC00065 DSC00054

DSC00048 DSC00038 DSC00037

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *