اخبار

راهبردهای توسعه عمرانی شهری و سیاستهای نظارتی شوراها در جلسه هم اندیشی بازرس کل استان و رؤسای شورای اسلامی شهرستانهای تابعه و اعضای شورای استان مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی استان کردستان : پنجمین جلسه شورای اسلامی استان کردستان با حضور بازرس کل استان کردستان ، رؤسای شورای اسلامی شهرستانهای تابعه استان در سالن جلسات شورای استان برگزار گردید.

مهندس زهرا آوجیان رییس شورای اسلامی استان کردستان بیان داشتند: با توجه به قانون وظایف ، تشکیلات و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران شوراها نهادی نظارتی هستند و در این مجموعه قوانین بر بحث نظارتی شورا تأکید شده و با عنایت به اینکه سازمان بازرسی نیز خود یک نهاد نظارتی در سطح کشور می باشد پس تعامل و همکاری با یکدیگر امری لازم و شایان توجه ویژه خواهد بود. وی در ادامه بر اجرای تفاهم نامه سازمان بازرسی و شورای عالی در سطح استان تأکید نمودند.آوجیان در ادامه افزودند : در راستای امر نظارتی و اجرای تفاهم نامه سازمان بازرسی و شورای عالی استانها ، شورای اسلامی شهر سنندج نسبت به تشکیل کمیسیون نظارت اقدام نموده اند تا بعد نظارتی شورا پررنگ تر و تعامل و همکاری بیشتر از پیش با شهرداریها بوجود آید.

 

طباطبایی مهریزی بازرس کل استان کردستان در بیانات خود اشاره ای به جایگاه و شأن شوراها بعنوان نهاد نظارتی تأکید کرد.وی حضور مشاورین حقوقی در جلسات علنی شوراها را به ئجهت تطبیق مصوبات و تصویب قانونی امور، امری ضروری تلقی نمود.

بازرس کل استان در ادامه جلسه قول مساعدت جهت حضور کارشناسان سازمان بازرسی در جلسات کمیته انطباق برای بررسی کارشناسانه مصوبات شوراهای تابعه استان را اظهار داشتند.

در ادامه جلسه مفاد تفاهم نامه سازمان بازرسی کل کشور و شورای عالی استانها مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد که اقدامات اجرایی تفاهم نامه مذکور در سطح استان در اسرع وقت صورت پذیرد. / ۹۲/۱۱/۰۸

      DSC00093 DSC00090 DSC00084 DSC00078 DSC00079 DSC00077

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *