اخبار

چوپانی‌آلتون با اشاره به بارش سنگین برف در استان کردستان گفت: خوشبختانه با اقدام به موقع و همکاری دستگاه ها بحران کنترل شده است و خسارت جانی و مالی نداشته ایم.

احمد چوپانی‌آلتون در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها با اشاره به وضعیت بارش در استان کردستان با بیان اینکه خوشبختانه در چند روز اخیر وضعیت بارش در این استان بسیار مطلوب بوده است عنوان کرد: در برخی از مناطق استان مانند شهرستان بانه حجم بارش به یک متر نیز می رسد که بسیار خوشحال کننده است.

 نماینده استان کردستان در شورای عالی استان ها ادامه داد: هر چند که با توجه به کوهستانی بودن استان کردستان حجم زیاد بارش برف باعث مسدود شدن جاده ها مخصوصا مسیر های مواصلاتی روستایی شده است و باعث مشکلاتی از این دست شده است.

وی ادامه داد: برخی از روستاهای دیوان دره گرفتار برف هستند و برای انتقال بیمار به بیمارستان باید از بالگرد استفاده شود. کما اینکه در چند مورد بیماران با این روش به بیمارستان منتقل شدند.

 چوپانی‌آلتون با قدردانی از اقدامات دستگاه های مختلف برای رفع بحران بیان کرد: خوشبختانه هلال احمر، مراکز بهداشتی، شهرداری دیوان‌دره و اداره راهداری بسیار خوب عمل کردند. همکاری خوب دستگاه ها باعث کنترل به موقع بحران شد و خساراتی مالی و جانی در بر نداشت.

 نماینده استان کردستان در شورای عالی استان ها افزود: هرچند بارش حجم زیادی از برف باعث به وجود آمدن مشکلاتی از قبیل مسدود شدن جاده ها را داشته است اما با توجه به اینکه معیشت اصلی مردم از راه کشاورزی و دامداری است این بارش باعث خوشحالی آنان شده است و شکرگزار هستند.

 وی با اشاره به تشکیل ستاد بحران نیز گفت: بعد از بارش سنگین برف ستاد بحران تشکیل شد و برای کاهش خسارت برخی از جاده ها بسته شد و مسافران گیرافتاده در برف را در داخل شهر دیوان‌د‌ره اسکان دادیم که خوشبختانه خسارتی در پی نداشت.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *