اخبار

گله مندی اعضای نشست رؤسای کمیسیون فرهنگی از صدا و سیما

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی استان ” نقل از خبرگزاری کردپرس”: در نشست مسئولین کمیسیون فرهنگی شورای شهرهای استان کردستان از برخی اقدامات و کم توجهی های صدا و سیمای مرکز کردستان در زمینه فرهنگی و حقوق شهروندی انتقاد شد.

به گزارش کردپرس؛ در این نشست که در سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر سقز برگزار شد، برخی حاضرین از جمله: زهرا آوجیان رئیس شورای اسلامی استان کردستان، دکتر احمد چوپانی رییس کمیسیون فرهنگی – اجتماعی شورای شهر دیواندره و نویسنده، اسعد شاهی رئیس شورای شهرستان سقز و نماینده این شهر در شورای استان، درویشی رییس کمیسیون فرهنگی – اجتماعی شورای اسلامی استان، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کامیاران و… طی سخنان جداگانه ای با اشاره به اهمیت فرهنگ و توسعه اجتماعی بعنوان زیربنای توسعه همه جانبه، از آنچه کم توجهی صدا و سیمای مرکز کردستان به مسائل اصیل فرهنگی، آموزش حقوق شهروندی، ارائه برنامه ها و راهکارهای مناسب و کارشناسی در مقوله آسیب های اجتماعی، پاسداشت میراث فرهنگی، توجه به زندگی شهرنشینی و الزامات آن، ترویج آموزش های عالی و کاربردی و…. نامیدند، اظهار گله مندی کردند.

این نمایندگان با بیان اینکه نقش تلویزیون و رادیو بعنوان رسانه های فراگیر در امر فرهنگ سازی و آگاهی بخشی برجسته و گسترده تر از سایر رسانه هاست، اعلام کردند: این در حالی است که هنوز بسیاری از روستائیان بعلت آنتن دهی ضعیف امکان استفاده از این رسانه های استانی را ندارند.

حاضرین ضمن اشاره به برخی برنامه ها نظیر: چریکه شه و و ضمن تجلیل از زحمات دست اندرکاران آن، اعلام کردند: فرهنگ و نیازهای فرهنگی- هنری مردم استان کردستان، صرفاً موسیقی نیست و ابعاد گسترده و بیشتری داشته که باید مورد توجه مسئولان امر قرار بگیرد.

اعضای شوراها اعلام کردند: رسانه ها می توانند بسترساز توسعه باشند و امیدواریم این نقش رسانه بیشتر در نگاه مسئولان استانی رسانه دیده شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *